Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Góra
BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Menu Strony

Szafy zewnętrzne (outdoor) - zabezpieczają zainstalowane urządzenia przed działaniem czynników naturalnych: deszczu, śniegu, promieniowania słonecznego, podwyższonego zapylenia. Zabezpieczają również aparaturę przed dostępem nieupoważnionych osób i zniszczeniem. Oprócz tego szafy zewnętrzne podtrzymają odpowiednią temperature, którą moża regulować w zależności od zainstalowanej w nich aparatury.

W przypadku, jeżeli w szafie musi być temperatura niższa od temperatury środowiska naturalnego, stosowane jest urządzenie klimatyczne. Dobór urządzenia klimatycznego zależy od zadanych norm klimatycznych, wypromieniowywającej mocy sprzętu aktywnego i gabarytów stafy. Istnieje możliwość montowania urządzenia klimatycznego jak wewnętrz, tak i zewnątrz szafy. Przy montowaniu wewnętrznym urządzenie klimatyczne umieszcza się na drzwiach lub na osłonach bocznych szafy tak, żeby zabiezpieczyć dostęp dla jego obsługiwania. Konstrukcja szafy zabiezpiecza odpowiednie warunki do obsługiwania urządzeń i dogodną eksploatację przy pracy montażystów/techników w warunkach ekstremalnych. Obecnie szafy zewnętrzne znajdują szerokie zastosowanie w telekomunikacji. Na zdjęciach poniżej można zobaczyć wygląd outdoorów (szaf zewnętrznych) na stacjach bazowych.

Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć
Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć

Budowa Szafy Zewnętrznej (Outdoor):
OK Rama (przykład),
OK Drzwi przednie (jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe),
OK Drzwi boczne,
OK Osłona tylna,
OK Osłona boczna,
OK Dach,
OK Cokół,
OK Płyta dolna.

Materiały z Jakich Jest Wykonana Szafa Zewnętrzna (Outdoor):
OK Rama - profil aluminiowy,
OK Osłony boczne i drzwi - profil aluminiowy,
OK Dach (korpus wewnętrzny) - aluminium w arszukach,
OK Dach (korpus zewnętrzny) - nierdzewna blacha stalowa,
OK Cokół - nierdzewna blacha stalowa.

W konstrukcji szafy przewidziano 4 sekcje (podział wewnętrznej przestrzeni szafy zewnętrznej (outdoor):
Kliknij By Powiększyć 1. Sekcja akumulatorowa.
2. Sekcja do montażu sprzętu telekomunikacyjnego.
3. Sekcja do sprzętu krosowego.
4. Sekcja do montażu sprzętu elektrycznego.

Sekcja Akumulatorowa - standardowo znajduje się w części dolnej szafy i przeznaczona do montażu systemu awaryjnego zasilania czasowego. W celu obniżenia temperatury latem w sekcji przewidziano baterię cieplną i wentylatory.

Sekcja Do Montażu Sprzętu Telekomunikacyjnego - standardowo znajduje się w części centralnej szafy. Sprzęt się umieszcza na listwach montażowych w standarze 19/21" albo na ramie obrotowej. Sekcja jest przeznaczona do montażu sprzętu aktywnego systemów abonenckich, obsługiwania fiber-optycznych połączeń i paneli krosowych.

Sekcja Do Sprzętu Krosowego - ta częśc szafy przeznaczona jest do krosowego sprzętu pasywnego i posiada listwy do komutacji kabli miedzianych. Dodatkowo sekcja może posiadać specjalną konstrukcję wysuwaną, która zabiezpiecza wygodny dostęp do listw łącznych wszystkich rodzajów.

Sekcja Do Montażu Sprzętu Elektrycznego - sekcja jest przeznaczona do montażu sprzętu elektrycznego i służy do zaopatrzenia szafy w zasilanie elektryczne. W tej sekcji montują się bezpieczniki elektryczne i gniazda do podłączenia źródla zasilania regularnego w przypadku awarii w sieci elektrycznej. W sekcji przewidziana możliwość montażu licznika elektrycznego. W drzwiach dodatkowo się montuje okno wzierne, przeznaczone do kontrolowania stanu licznika elektrycznego bez potrzeby otwierania drzwi szafy.

Linki Pomocnicze

Rodzaje Kontenerów Rodzaje Kontenerów
Rodzaje i Opis Masztów Rodzaje i Opis Masztów

BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie Serwis Monitoruje STAT 4U Pl Kanał RSS Twitter Strona Główna O Nas Copyright Kontakt