Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Góra
BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Menu Strony

Co To Jest CDMA?.

CDMA (z angielskiego Code Division Multiple Access) - metoda dostępu do medium transmisyjnego polegająca na przypisaniu poszczególnym użytkownikom korzystającym z tego samego kanału do przesyłania danych, sekwencji rozpraszających, dzięki którym, odbiornik jednoznacznie zidentyfikuje przeznaczoną dla niego transmisję. Transmisja z rozpraszaniem ma charakterystykę podobną do sygnałów szumowych. CDMA okazała się szczególnie przydatna w telefonii komórkowej, niektóre standardy drugiej i trzeciej generacji wykorzystują ją jako metodę dostępu do sieci. CDMA ma stosowanie tam gdzie do tej pory nie było zasięgu w technologii UMTS/HSDPA.

Budowa Stacji Bazowej CDMA

Stacja bazowa CDMA przystosowana jest do pracy w paśmie CDMA w instalacjach typu indoor oraz outdoor. W standardowej konfiguracji 3 sektorowej stacja będzie składać się z 5 modułów:
OK trzy radiowe moduły RRU - są przystosowane do instalacji pomieszczeniu wewnętrznym. Umożliwiają emitowanie do trzech nośnych na sektor (3 X 20W). Moduły RRU instalowane są w pobliżu anten na rurze, lub na elewacji budynku tak, aby długość kabla jumpera nie przekraczała 7 metrów.
OK kontrolny moduł BBU (systemowy) - przystosowany jest do instalacji w pomieszczeniu wewnętrznym,
OK zasilający moduł DC - przystosowany jest do instalacji w pomieszczeniu wewnętrznym.

Przy budowie/planowaniu stacji CDMA zakłada się, że stacja będzie zawsze instalowana w konfiguracji przystosowanej do zasilania z siłowni prądu stałego -48 DC, zarówno w przypadku instalacji typu indoor i outdoor.

W stacjach bazowych CDMA dopuszcza się instalacje typu distributed i nie stosuje się RET'ów.

W systemie CDMA nie ma potrzeby instalacji wzmacniaczy przyantenowych.

Stacje Bazowe CDMA Typu Indoor

W sytuacji budowy/planowania stacji bazowej CDMA na obiekcie indoor wszystkie radiowe moduły typu RRU instalowane są na zewnątrz - jak najbliżej anteny. Kontrolny moduł BBU wraz z panelem DC są instalowane w pomieszczeniach w szafach.

Każdy moduł RRU podłączony jest z modułem BBU kablem zasilającym i optycznym. Kable zawsze poprowadzone są drogą kablową - drabinką kablową lub korytkiem. Kable optyczne mocowane są zawsze razem, nigdy nie z innymi typami kabli.

Stacje Bazowe CDMA Typu Outdoor

W sytuacji budowy/planowania stacji bazowej CDMA na obiekcie outdoor radiowe moduły typu RRU instalowane są wewnątrz. Kontrolny moduł BBU wraz z panelem DC są instalowane w outdorowej szafie.

Każdy moduł RRU podłączony jest z modułem BBU kablem zasilającym i optycznym. Kable zawsze poprowadzone są drogą kablową - drabinką kablową lub korytkiem. Kable optyczne mocowane są zawsze razem, nigdy nie z innymi typami kabli.

W przypadku stacji bazowej CDMA typu outdoor muszą zostać spełnione jeszcze dwa warunki takie jak:
OK musi być zainstalowana siłownia DC outdoor,
OK musi być zainstalowana outdorowa szafa.

Do prawidłowej pracy stacji bazowej CDMA wymagana jest antena GPS oraz antena RF w paśmie. Antena instalowana jest w takim miejscu które pozwala na odbiór sygnałów z satelitów systemu GPS. Przyjmuje się aby antena GPS zainstalowana była z południowej strony na odpowiedniej wysokości. Antenę GPS podłącza się do modułu BBU za pomocą kabla.

Rodzaje Instalacji/Montażu Anten GPS

OK Anteny GPS Na Maszcie - antenę instaluje/montuje się na maszcie który jest co najbliżej do modułu BBU żeby długość kabla była jak najkrótsza.

OK Anteny GPS Na Wieży - antenę instaluje/montuje z południowej strony na wysokości około 3 metrów ale nie niżej jak 2 metry.

Dla stacji bazowej CDMA instaluje/montuje się antenę Katherein model K800 10403 wraz z uchwytami (także z uchwytami z pochydłem) przy pomocy których można zainstalować antenę na rurze. Sporadycznie i wyjątkowych sytuacjach można spotkać instalacje wewnętrzne stacji bazowej CDMA. Taki rodzaj stacji może występować np. w budynkach.

Omówień Na Temat CDMA: 30, Strona 1 z 2
<<<  -  1  2  -  >>>

BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie Serwis Monitoruje STAT 4U Pl Kanał RSS Twitter Strona Główna O Nas Copyright Kontakt