Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Góra
BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Menu Strony

Serwis BTSY.PL zaczął promować usługę Cell Info T-Mobile nie tylko z terenu miasta Tarnowa ale również z całej Polski (miasta i województwa) jak i ze Świata (Roaming). Aktualnie w Serwisie BTSY.PL można zobaczyć tylko screeny Cell Info z sieci T-Mobile. PTC miało także swoje ścisłe nazwy (już nie istnieją) Cell Info związane tylko z PTC. Zobacz Nazwy z PTC.

Co to jest Cell Info T-Mobile?. Usługa polegająca na wyświetlaniu na wyświetlaczu telefonu komórkowego nazwy województwa, gminy, miejscowości, nazwy geograficznej, pasma geograficznego, pasma górskiego, gór, schroniska, osiedla, dzielnicy, galerii handlowej, szkół wyższych, salonu/marki Operatora, urzędu miasta/wojewódzkiego, biurowca, hotelu, lotniska, obwodnicy, ulicy, ronda, mostu, linii metra, lasu, parku, rzeki, skweru, zbiornika wodnego, miejsc kultu świętego, zakładu przemysłowego w którym abonent aktualnie się znajduje.

Precyzyjniej jest to informacja nadawana przez stacje bazową BTS (dokładniej sektor) i nie określa położenia abonenta, lecz zawiera informację od stacji bazowej BTS w którym województwie, gminie, miejscowości, dzielnicy telefon Abonenta jest zalogowany.

Podstrona Cell Info T-Mobile powstała z myślą o zwolennikach usługi Cell Info T-Mobile których w Polsce jest dość dużo. Pomysłodawcą i współtwórcą utworzenia podstrony Cell Info T-Mobile ze screenami jest Gadulski. Od niego zaczęła się kolekcja Cell Info T-Mobile która liczy aktualnie parę tysięcy screenów na stronie BTSY.PL. W późniejszym czasie do współpracy dołączyli: Aquick, Dominik, Horas, Jacek, Janekt, Joxar, Kowcio, Mariusz, Młody, Pawrzes, Piotr, Seba, Sławek, Taczian i Wojtek. Dzięki nim możemy zobaczyć screeny z Polski (miasta i województwa) i ze Świata (Roaming) jakie nazwy są emitowane w usłudze Cell Info T-Mobile.

Wyświetlane nazwy w usłudze Cell Info T-Mobile zawsze są podawane bez polskich znaków. Nazwy niekiedy bywają bardzo ciekawe, unikalne jak i sporadycznie bywają nazwy z kropką na przodzie. Kropka przed nazwą w Cell Info T-Mobile dawniej oznaczała iż w Tak - Tak'u można było z danego obszaru dzwonić taniej. W 2007 roku kropki przed nazwami w Cell Info T-Mobile poznikały. Jednak gdzieniegdzie kropka się zdarza. Nazwy z kropką i bez traktowane są jako dwie inne.

Sporadycznie przy ważniejszych wydarzeniach w danym mieście można spotkać okazjonalne Cell Info T-Mobile emitowane w czasie trwania wydarzenia. Takie okazjonalne Cell Info T-Mobile można było zobaczyć we Wrocławiu w 2008 roku podczas trwania Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji - Witamy na KKRRiT 200 oraz podczas trwania EURO 2012 - EURO2012 - Warszawa. Więcej ciekawych nazw z usługi Cell Info T-Mobile na podstronie Cell Info T-Mobile - Nazwy Ciekawe oraz Cell Info T-Mobile - Nowości.

Zdarzają się też błędy w emitowanych nazwach Cell Info T-Mobile. Przykładem błędnej wyświetlanej nazwy jest Skarzyskoa Zachod gdzie na końcu nazwy Skarzysko dodana jest litera "a". Błędne screeny na podstronie Cell Info T-Mobile - Nazwy z Błędem. Zdarzają się też takie błędy jak zamiana nazw poszczególnych stacji. Taka sytuacja miała miejsce w 2009 roku.

T-Mobile ma najbardziej rozwiniętą i udoskonaloną usługę Cell Info, zarówno pod względem dokładności jak i wyświetlanych nazw. Cell Info T-Mobile emitowane jest w dwóch typach. Przykładowo: Grabowka - tak zwane Cell Info Micro - bardziej szczegółowa nazwa na przemian z Tarnow - tak zwane Cell Info Macro - mniej szczegółowa nazwa. Występuje jeszcze tak zwane Cell Info Oko - pojawiające się w serwisach typu Radar bądź Gdzie Jestem na WAP.

Minusem w Cell Info T-Mobile jest:
OK obcinanie liter i nie emitowanie nazw w całości - co nie jest błędem Operatora tylko dotyczy współczesnych modeli telefonów. Współczesne modele telefonów mają ograniczenie wyświetlania nazw do 20 znaków. Telefony typu Nokia 3310 pokazują Cell Info T-Mobile w całości dzięki opcji automatycznego przesuwania emitowanej nazwy. Przykład obcięcia liter w nazwach Cell Info to Tarnowiec-Tarnow Zac,
OK brak polskich liter typu ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź,
OK w systemie UMTS usługa Cell Info T-Mobile w ogóle nie jest dostępna i nie występuje,
OK nieprecyzyjne określenie miejsca emitowanej nazwy przez dany sektor stacji bazowej BTS,
OK częsty, dłuższy czas brak Cell Info T-Mobile.

Niewątpliwie prawdziwą i ciekawą "kopalnią" nazw emitowanych w Cell Info T-Mobile są wielkie miasta/aglomerację w których znajdują się osiedla, dzielnice, galerie handlowe, szkoły wyższe, salony Operatora, biurowce, hotele, ulice, ronda, mosty, linii metra, parki, rzeki, skwery, zbiorniki wodne, zakłady przemysłowe a nawet miejsca kultu świętego. Ciekawe nazwy w Cell Info T-Mobile emitowane są także z pikokomórek.

Poszukujesz konkretnej nazwy Cell Info?. Skorzystaj z naszej Wyszukiwarki Screenów oraz Wyszukiwarki Screenów Nieistniejących i zobacz czy szukana przez Ciebie nazwa Cell Info jest w naszym zbiorze screenów.

Linki Pomocnicze

Screeny: Nowości, Świat, Z Województw, Z Województw - Kanał 50, Z Miast, Z Miast - Kanał 50 oraz Nazwy Ciekawe, Nazwy z Błędem, Nazwy z Kropką, Nazwy Okazjonalne, Nazwy z T-Mobile, Nazwy Macro + Micro, Nazwy Nieistniejące, Nazwy Niezlokalizowane. Opisy: Zamiana Nazw, Aktywacja CI. Wyszukiwarki Scre: Istniejących i Nieistniejących. Ogólna Strona Opisująca: Cell Info T-Mobile.

Kliknij Aby Zamknąć

Informacja

Od dłuższego czasu na większości kraju Cell Info T-Mobile NetWorkS! wyświetlane jest w sposób połączenia nazw Macro + Micro lub emitowana jest tylko nazwa Macro. Np. nazwa ulicy + miasto, nazwa województwa + nazwa geograficzna lub tylko nazwa miasta. Z posiadanych przez nas informacji taka sytuacja ma miejsce połowy listopada 2015 roku. Więcej o emitowaniu, funkcjonowaniu Cell Info T-Mobile na bieżąco możecie przeczytać na naszym kanale na Twitterze pod adresem www.twitter.com/btsy_pl.

Na obszarze całego kraju zakończyła się konsolidacja NetWorkS! T-Mobile z Orange. Mimo tego nazwy w usłudze Cell Info T-Mobile wyświetlane są mało dynamicznie, występują częste przerwy w emisji Cell Info T-Mobile (nawet kilkudniowe). Na pojawienie się nazwy nie kiedy trzeba czekać dłuższą chwilę od zalogowania się do BTS-a/sektora.

Nazwy w usłudze Cell Info T-Mobile wyświetlane są zazwyczaj na kanale 50 zarówno z województw jak i z miast. Na wyświetlaczu (pulpicie, ekranie głównym) telefonu komórkowego nazwy Cell Info T-Mobile można ujrzeć sporadycznie (tak zwane Cell Info Micro), najczęściej występuje nazwa miasta np. Tarnow (tak zwane Cell Info Macro).

Od pewnego czasu zauważono że nazwy Cell Info T-Mobile wyświetlane są nie tylko na kanale 50 ale również coraz częściej na wyświetlaczu telefonu. Nie są to tylko emitowane nazwy Cell Info Macro - mniej szczegółowa nazwa np. Tarnow ale także Cell Info Micro - bardziej szczegółowa nazwa np. nazwa ulic, dzielnicy, obiektu czy nazwy geograficznej.

Aktualnie aktualizowane będzie/będą:
OK screeny tj. co dwutygodniowa/miesięczna aktualizacja Nowości w screenach,
OK przywracanie potwierdzonych screenów Cell Info T-Mobile z nazwami z nie istniejących,
OK przenoszenie nie istniejących screenów Cell Info T-Mobile do podstrony Nieistniejące,
OK dodawanie nowych lokalizacji z nazwami Cell Info T-Mobile (wyświetlacz telefonu),
OK dodawanie nowych lokalizacji z nazwami Cell Info T-Mobile na kanale 50,
OK ogólna segregacja i poprawianie lokalizacji screenów Cell Info T-Mobile.

Dotychczasowe nazwy Cell Info T-Mobile które są na stronie BTSY.PL po potwierdzeniu że już nie istnieją w konsolidacji NetWorkS! trafiają do nazw Nieistniejących.

Została dokonana segregacja screenów - wyświetlacz telefonu z miast oraz województw, screeny z lokalizacji gdzie jest konsolidacja NetWorkS! zostały przeniesione do Nieistniejących.

Pamiętaj!. Wyświetlane nazwy Cell Info T-Mobile częściej wyświetlane są na kanale 50 niż na wyświetlaczu (pulpicie, ekranie głównym) telefonu komórkowego.

BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie Serwis Monitoruje STAT 4U Pl Kanał RSS Twitter Strona Główna O Nas Copyright Kontakt