Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Góra
BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Menu Strony

Maszt Kratowy

Maszt kratowy jest konstrukcją wykonaną w technologii stali z zastosowaniem kształtowników zimnogiętych, człony o wysokościach całkowitych 5 do 10.50 m. Maszt jest o podstawie przekroju trójkąta równobocznego, stawiany na fundamentach prefabrykaty - elementy żelbetowe (grzybki). Maszty kratowe są o wysokościach: 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 i 60 metrów. Zawieszenie konstrukcji wsporczych możliwe jest na dowolnej wysokości, z możliowścią instalacji anten i iglicy odgromowej.

Drabinkę komunikacyjną montuje się na jednej płaszczyźnie masztu. Maszt jest wyposażony w instalację odgromową (iglica odgromowa) oraz opcjonalnie w oświetlenie. Całkowita masa masztu (z drabinką i iglicą odgromową) zależna jest od wysokości masztu (tabelka poniżej). Wysokość masztu podana jest w [m] a masa masztu podana jest w [kg].

Wysokość Masztu 15 [m] 20 [m] 25 [m] 30 [m] 35 [m] 40 [m] 45 [m] 50 [m] 60 [m]
Masa Masztu 1793 [kg] 2405 [kg] 3183 [kg] 3828 [kg] 4673 [kg] 5556 [kg] 6700 [kg] 8275 [kg] 11715 [kg]

Na zdjęciach poniżej można zobaczyć wygląd masztów kratowych i ich wyposażenia na stacjach bazowych.

Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć
Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć

W Tarnowie aktualnie postawionych jest kilka masztów kratowych - są to maszty własne operatorów komórkowych. Maszty kratowe znajdują się w lokalizacjach:
OK Al. Jana Pawła II (Maszt Kratowy Orange),
OK ul. Lwowska 136 (Maszt Kratowy T-Mobile),
OK ul. Mroźna 18 (Maszt Kratowy Orange),
OK ul. Niedomicka 8 (Maszt Kratowy Plus),
OK ul. Starodąbrowska 20 (Maszt Kratowy Orange),
OK ul. Skotnik 65 (Maszt Kratowy T-Mobile),
OK ul. Zakładowa 6 (Maszt Kratowy T-Mobile).

Maszt/Wieża Strunobetonowy/a

Maszt jest konstrukcją strunobetonową wykonaną w technologii wirowania. Maszty strunobetonowy są o wysokościach: 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 i 50 metrów. Łączenie segmentów w maszt odbywa się za pomocą stalowych pierścieni ocynkowanych ogniowo skręcanych śrubami. Klasa betonu wirowanego B-50. Zawieszenie konstrukcji wsporczych możliwe jest na dowolnej wysokości. Komunikację pionową zapewniają typowe drabinki z systemem asekuracji. Maszt jest wyposażony w instalację odgromową oraz opcjonalnie w oświetlenie przeszkodowe.

Na zdjęciach poniżej można zobaczyć wygląd wieży strunobetonowej na stacjach bazowych.

Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć
Kliknij w Zdjęcie By Powiększyć

Pierwszym Operatorem który postawił maszt strunobetonowy w Tarnowie był Plus - stacja bazowa w lokalizacji ul. Cmentarna 20 (Teren TOPICAR'u).

Linki Pomocnicze

Tor Falowodowy Tor Falowodowy
Rodzaje Kontenerów Rodzaje Kontenerów
Opis i Budowa Outdoor'a Opis i Budowa Outdoor'a
Rodzaje Stacji BTS Rodzaje Stacji BTS/NodeB

BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie Serwis Monitoruje STAT 4U Pl Kanał RSS Twitter Strona Główna O Nas Copyright Kontakt