Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Góra
BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Menu Strony

Istotne ciekawostki związane z telefonią komórkową które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju telefonii komórkowej. Czy wiesz że...

OK GPRS (2G) to pakietowy system transmisji danych dla sieci GSM umożliwiający transmisję o prędkości do 53.6 kb/s.

OK EDGE (2.5G) jest to rozszerzenie dla technologii pakietowej transmisji danych GPRS, umożliwia transfer z prędkością do 236.8 kb/s.

OK UMTS (WCDMA/3G) standard łączności bezprzewodowej trzeciej generacji, umożliwia transfer z prędkością do 384 kb/s, jest standardem rozszerzanym.

OK HSDPA to rozszerzenie standardu UMTS, umożliwia pobieranie danych danych z prędkością do 14.4 Mb/s oraz wysyłanie do 384 Mb/s.

OK HSUPA to rozszerzenie standardu UMTS, umożliwia wysyłanie danych z prędkością do 5.76 Mb/s, w praktyce występuje zawsze w połączeniu z technologią HSDPA.

OK HSPA (3.5G) termin oznaczający jednoczesną obsługę technologii HSDPA oraz HSUPA, umożliwiający transfer z prędkością do 14.4 Mb/s przy pobieraniu oraz do 5.76 Mb/s przy wysyłaniu.

OK HSPA+ to rozszerzenie standardu UMTS, umożliwia pobieranie danych z prędkością do 28.8 Mb/s oraz wysyłanie do 5.76 Mb/s.

OK HSPA+ DC to rozszerzenie standardu UMTS, umożliwia pobieranie danych z prędkością do 56 Mb/s przy pobieraniu oraz do 22 Mb/s przy wysyłaniu danych.

OK LTE (4G) to standard transmisji danych będący następcą sieci trzeciej generacji, umożliwia transfer danych o prędkości do 100 Mb/s przy pobieraniu (docelowo 300 Mb/s) oraz do 50 Mb/s przy wysyłaniu.

OK CDMA technologia bezprzewodowego internetu, wykorzystywaną w najnowocześniejszych systemach łączności, jest hybrydą 2.5G/3G. Aby uzyskać dostęp do sieci CDMA należy posiadać kartę RUIM, co wyklucza kompatybilność tej technologii z powszechnie dostępnymi terminalami GPRS/UMTS obsługujących karty SIM (poza modemami hybrydowymi HSPA/CDMA). Zapewnia transmisję o prędkości pobierania danych do 3.1 Mb/s.

OK 3 grudnia miną 24 lata od chwili wysłania pierwszego SMS-a. Przez ten czas SMS-y zyskały ogromną popularność na całym świecie ustanawiając standard w mobilnej komunikacji tekstowej. I wciąż mają się świetnie!. Polacy w ubiegłym roku wysłali ich 51.9 mld. Więcej

OK Dokaładnie 18 czerwca 1992 roku ruszyła pierwsza sieć komórkowa w Polsce CENTERTEL.

Pracująca w cyfrowym systemie GSM 1800 sieć Idea Centertel została uruchomiona 1 marca 1998. Dwa lata później, 1 marca 2000, po uzyskaniu koncesji GSM 900 stała się siecią dwuzakresową GSM 900/1800, działającą pod nazwą handlową Idea. W grudniu 2000 PTK Centertel uzyskała koncesję na budowę sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS. We wrześniu 2005 nastąpiła zmiana nazwy handlowej operatora (ang. rebranding) w wyniku którego w miejsce marki Idea została wprowadzona marka Orange.

Tym samym przez 24 lata zmieniło się wiele, począwszy od DCS 1800 później GSM 900 (stała się siecią dwuzakresową GSM 900/1800), trzeciej generacji UMTS aż do uruchomienia szybkiego Internetu LTE. Pamiętacie charakterystyczne telefony CENTERTELA?. Lub charakterystyczny prefiks 0-90?. Zobaczcie jak to wyglądało.

OK Zakończyło się wdrożenie technologii EDGE w PTC (T-Mobile). Rozwiązanie dostarczył Ericsson. Jak chwalił się szwedzki producent w komunikacie prasowym, dzięki unikalnym patentom technologicznym, PTC posiada w tej chwili jedne z najlepszych i najszybszych rozwiązań EDGE na rynku polskim. (...) Technologia EDGE zapewnia także pojawienie się wysokiej jakości usług w czasie rzeczywistym oraz TV w komórce. Ktoś próbował oglądać dłuższy materiał poprzez streaming w EDGE?. Więcej

OK 10 lat temu Idea (dziś Orange) wprowadziła możliwość odzyskania środków na koncie prepaid (POP), jeżeli użytkownik nie doładował konta na czas. A dodatkowo pojawiła się promocja z darmowymi weekendami w zamian za doładowanie konta. Więcej

Omówień Na Temat Czy Wiesz Że...: 28, Strona 1 z 2
<<<  -  1  2  -  >>>

Informacje na temat Czy Wiesz Że... aktualizowano 4.09.2017, 11:40:22.

Linki Pomocnicze

Teoria i Technika Teoria i Technika
Multimedia o Stacjach BTS Multimedia o Stacjach BTS

BTSY.PL - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie Serwis Monitoruje STAT 4U Pl Kanał RSS Twitter Strona Główna O Nas Copyright Kontakt